Pilates neden popüler oldu?

Pilates neden pöpüler sorusuna ilk cevap,stresi azaltır!!!

Bağdat caddesi Suadiye mahallesi

www.pilatesport.com

20. yy başlarında ortaya çıkan pilates, kendi döneminin ilerisinde bir sistemdi. 21. yy modern insanları tarafından büyük ilgi gördü.

Pilates  neden popüler oldu sorusuna ilk verilecek cevap, stresi azaltmasıdır! Vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırarak stresi azaltır.

Pilatesi herkesin her yaşta yapabilmesi de sevilip benimsenmesindeki ikinci önemli nedendir.  Egzersizler kontrol üzerine kurulu olduğundan 7 yaş itibariyle herkes pilates yapabilir. Çeşitli rahatsızlıkları olan insanlardan profesyonel sporculara kadar herkesin sağlığını iyileştirmek için kullanılmaktadır. Özellikle kalp ve kas hastalıkları olan, osteoporoz ve romatizmal hastalıklarda kas gücünü korumak ve kazanmak için ideal bir egzersizdir. Bu hastalara fizyoterapistler haftada en az 2 gün pilates egzersizi yapmalarını önermektedir. Belirli bir sayıda seansı doktor eşliğinde yapan haslar daha sonra ev ödevi egzersizler verilerek veya pilates stüdyolarına yönlendirilerek tedavi edilirler.

Doktorlar pilatesi tamamlayıcı tıp değil, tedavi amaçlı bir araç olarak kullanmaktadır.

Pilates neden popüler oldu sorusuna bir cevap daha: Cinsel hayatı etkiler!

Cinsel hayatı iyi yönde etkiler. Pelvik taban kaslarını güçlendirir. Böylece kadının seks hayatındaki başarısı ve mutluluğu artar. Pilatesin stresi azaltma sebeplerinden bir tanesi de budur. Ayrıca yaşa bağlı olarak gelişebilen idrar kaçırmanın önlenmesi ve tedavisinde etkilidir. Düzenli egzersiz yapılmadığında ilerleyen yaşla birlikte pelvik taban kasları gevşer. İdrar kaçırma bu yüzden olur. Pilates egzersizleri ile gevşeyen kas tekrar gergin hale gelir ve sorun ortadan kalkar. 45 dakikalık seansta vücudumuzdaki neredeyse her bir kasa nüfuz etmeye çalışan pilates, bizi rahatsız eden sorunları ortadan kaldıran mucizevi bir egzersiz prensibidir. 21. yy’da popüler olan bu egzersiz ile hala tanışmadıysanız geç kalmış değilsiniz. Şimdi hemen evinize en yakın stüdyoyu bulabilirsiniz. Hayat standartlarınızı çok çok arttırmayı garanti eden pilates doğru eğitmen seçimi ile vazgeçilmezin olacaktır.Eğitmen seçimi konusu için tıklayınız. Umuyorum ki, pilatesin neden popüler olduğunu kısaca anlatabilmişimdir. Şimdiki ve ilerideki yaşamınız için güzel bir adım atmanız dileğiyle.

Sporla kalın 🙂

www.pilatesport.com

Yorumlar 2

    1. Post
      Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir