Sevdiğin İşi Yap veya Sevmediğinden Çok Para Kazan!

Çiçeği Burnunda Mezunlara

Üniversitedeki hocalarımızdan bir tanesi (belki de en sevdiğimiz) ”arkadaşlar, ya sevdiğimiz işi yapalım ya da sevmediğimizden çok para kazanalım” demişti. O zamanlar da aklı havada olan gençler olarak biz, mesajı tam alamamıştık, ancak kafamızın bir köşesine de bu konuyu not etmiştik. Para mı yoksa mutluluk mu? İkisi bir arada  olamaz mıydı? Kantinde bu konu bol bol tartışıldı. Okullar bitti, işlere girildi. Kimimiz çok sık iş değiştirdi, kimi hala ilk işinde çalışıyor. Herkes bazen mutlu bazen değil. Hayat akıp gitti. Tekrar eski arkadaşlar buluşup da konu masaya yatırılınca, bizim hocanın yıllar önce ne demek istediğini anladığımızı fark ettik.

Özetle söyle demek istemişti;

Sevdiğin işi yaptığında çalıştığını hiç hissetmediğin için kazanç da ikinci planda kalıyor. Uzun soluklu olacağı için de günün sonunda yeterli miktarda para elde ediliyor. Ha yok benim öyle cesaretim, ben kurulu düzen insanıyım diyorsanız; o zaman bulun en çok para veren sektörü girin gözü kapalı. Nerede öyle iş demeyin; birçok sektör ve pek çok şehirde,ülkede binlerce pozisyon var. Ya da salla başı al maaşı işler var. Hem para kazandırmayan hem sıkıcı mı sıkıcı, fazla sorumluluk gerektirmeyen. Girin onlardan birine emekliliğe kadar yolu var:)  Gidip de milletin başının etini yemeğin, işim de işim diye. Hayat seçimlerden ibaretmiş. Mutluluğu seçersin ki, bu da cesaret ister!

”Mutluluk cesur adam işidir.”

İşte ben de bu gazlarla dolu üniversite hayatım sonrası, pek çok kurumsal firmada birçok pozisyonda görev aldıktan sonra sevdiği işi bulup yapabilme cesaretini gösteren, günümüz koşullarında parmakla gösterilen; deli mi divane mi olduğu bilinmeyen gruba aitim:) 2012 yılından beri bağdat caddesinde pilates stüdyosu işletiyorum. Zor ve kolay yanları var,ancak şimdiki aklımı tekrar soracak olursanız, çalıştığım şirketlerdeki tecrübemi ve çevremi işimde kullandığım kesin, keşke daha önce bu yola girebilseydim. Neyse,zararın neresinden dönersen kardır, sevdiğim işi yapıyorum. Emeklilik hayali hiç kurmadan sabahtan akşama çalıştığım saatin hesabını yapmadan geçiyor günlerim:) Kendi kararlarınızı alabildiğiniz güzel bir gün dilerim.

Sporla kalın:)

www.pilatesport.com

Yorumlar 6

    1. Post
      Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir